Dodatkowe informacje

Zamów nocleg w Wetlinie!

+48 662 439 814

Polecamy:

bieszczady wetlina narty biegowe
bieszczady wysokie

Witamy Pod Berdem, witamy w Bieszczadach!

Zapraszamy w Bieszczady, w zakątek na południu Polski , do tej pory nieskomercjalizowany, urzekający zielenią, dzikością i przestrzenią tutejszych gór. Z naszego domu na wyciągnięcie ręki znajduje się największa atrakcja Bieszczadów, pasmo połonin. Te najbardziej znane, jak pasmo Połoniny Wetlińskiej, Smereka, Wielkiej i Małej Rawki, Tarnicy, jak i mniej popularne a przecież równie malownicze -  Okrągik, Wielkie Jasło. Przy dobrych warunkach śmiało można dojrzeć z nich Tatry.

Magia Bieszczadzkiej przyrody nie kończy się jednak na połoninach. Bieszczady to również powalające zielenią doliny. Z naszego pensjonatu bardzo blisko do jednej z najładniejszej  z nich. Mowa tu o dolinie Zawoju.
W niedalekiej odległości od Wetliny znajduje się również dolina dawnej wsi  Caryńskie, Beniowej, Solinki, czy największa w Bieszczadach dolina Sanu. Każda z nich jest bardzo piękna, przywołują dawne czasy, można gdzieniegdzie jeszcze odnaleźć pozostałości po niegdysiejszych zabudowaniach i napotkać pojedyncze drzewa starych sadów.

Paręnaście kilometrów od Wetliny znajduje się największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce – Jezioro Solińskie. Nawet przejażdżka samochodem jest sama w sobie atrakcyjna, ponieważ droga prowadzi wzdłuż malowniczej rzeki Solinki. Drogę przecina aż 9 mostów! Rejs statkiem, rowerki wodne, żaglówki czy też po prostu kąpiel to ciekawy pomysł na jednodniowy wyskok z Wetliny dla tych, których zmęczyły górskie wędrówki.

Miłośnicy historii świetnie poczują się na Bieszczadzkich polanach, na których pełno ruin starych cerkwi oraz zapomnianych cmentarzy. Niektóre z cerkwi można podziwiać jeszcze dzisiaj. Dysponującym samochodem  polecamy wybrać się szlakiem cerkiewnej architektury drewnianej.

Sportowym zapaleńcom polecamy okoliczne drogi leśne, tak zwane „stokówki”. Latem wyśmienicie nadają się na przejażdżki rowerem, czy jogging, zimą zaś są kapitalne na narty biegowe. 

Możemy państwu podpowiedzieć do kogo wybrać się na konie, przejażdżkę bryczką a zimą kulig. Około 50 km od Wetliny w miejscowości Weremień istnieje możliwość podziwiania Bieszczadów z lotu ptaka podczas lotów widokowych szybowcem.

Wiele agencji turystycznych organizuje także jednodniowe wycieczki do Lwowa, na Węgry czy na Słowację.
Samemu z kolei można podjechać do Sanoka, ( około 70 km) gdzie znajduje się największy zbiór ikon w Europie, cudny skansen z zabudową Dolinian, Łemków, Pogórzan i Bojków i wystawa prac Zdzisława Beksińskiego. W Sanoku znajduje się przepiękny rynek przy którym ostatnio ruszyły prace archeologiczne ,podczas których odkryto ruiny kościoła w którym ślub brał król Polski Jagiełło, ze swoją trzecią żoną Elżbietą Granowską.

Ostatnio dość popularną atrakcją są szaleństwa na quadzie czy off- road. Zainteresowanych odeślemy gdzie należy.

Zapraszamy także grzybiarzy. W Bieszczadach rosną prawie wszystkie gatunki grzybów jadalnych, na jesieni jest szczególnie dużo smakowitych rydzów.

Większym grupom polecamy również kulinarne atrakcje przy ognisku, jak pieczenie barana.

Copyright by www.adresstrony.d4u.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.